Meteor Piston

Sześćdziesięcioletnie Doświadczenie.

Meteor Piston to firma o ponad sześćdziesięcioletniej tradycji oraz bogatej historii podobnej do wielu innych małych przedsiębiorstw, które osiągnęły sukces dzięki stałemu rozwojowi.

1952 – powstanie firmy

Dzięki umiejętnościom założycieli METEOR PISTON w pierwszych latach firma koncentrowała się na produkcji tłoków do dwusuwowych silników motocyklowych, uznanych marek, takich jak Piaggio czy Innocenti, jak również do mikrosilników i silników przemysłowych.

1962 – nowa siedziba

METEOR PISTON przenosi się do nowej, większej siedziby, ponieważ pierwotna okazuje się niewystarczająca wobec rozwoju firmy i pojawiających się nowych wyzwań, tworzy się nowa jakość oparta na zasadach, którym firma jest wierna do dziś, takich jak: rzetelność, elastyczność oraz łatwa dostępność. Dzięki tym zmianom METEOR PISTON staje się bardziej konkurencyjny i otwarty na nowe rynki i kontynuuje pracę nad postępem technologicznym.

1970-1980 – tłoki w fabrycznym wyposażeniu

Dzięki współpracy z największymi włoskimi producentami, w kolejnej dekadzie przed firmą otwiera się szansa zaistnienia na nowych rynkach, METEOR PISTON rozpoczyna produkcję tłoków do silników pojazdów używanych w rolnictwie i ogrodnictwie. Wkrótce potem produkty METEOR PISTON stają się częścią fabrycznego wyposażenia najwyżej jakości kosiarek i pił spalinowych

1980-1990 – sukces na międzynarodowym rynku

Dbałość o dalszy rozwój silników i technologiczny rozwój, pozwoliły firmie Meteor zbudować dobre relację z głównymi włoskimi i europejskimi producentami pojazdów oraz stworzyć solidny wizerunek na międzynarodowym rynku części zamiennych. Ponadto na rynek zostają wprowadzone nowe tłoki do 4suwowe silniki, zdobywających popularność wśród mniejszych motocykli.

CABER Turyn

Firma CABER z Turynu lider produkcji najwyżej jakości pierścieni tłokowych zostaje przejęta przez właścicieli METEOR PISTON. Oznacza to jeden z najważniejszych kroków w rozwoju. Dzięki możliwości zaoferowania kompletnego produktu METEOR PISTON dynamicznie realizuje nową strategię biznesową, a jego pozycja na rynku umacnia się.

Nowa odlewnia

Dążąc do stałej poprawy jakości swoich produktów, eksperci METEOR PISTON uczestniczą w usprawnieniu procesu metalurgicznego i stworzeniu nowej odlewni w siostrzanej firmie CABER. Dzięki kooperacji udaje się wprowadzić na rynek nowe produkty.

2000 – produkcja cylindrów

Chęć podejmowania nowych wzywania u progu XXI wieku, skłania METEOR PISTON do uruchomienia produkcji cylindrów z nicasilowa powłoką, używanych w silnikach skuterów i quadów, jak również małych samolotach i maszynach rolniczych.