Tłoki

Wysoka Jakość z Tradycjami od 1952 r.

Meteor Piston jest włoską marką z przeszło sześćdziesięcioletnią tradycją, od początku specjalizującą się w produkcji tłoków do pojazdów z silnikiem dwusuwowym.

Obecnie zgodnie z trendami na rynku skuterowym i motocyklowym produkuje również wysokiej jakości tłoki do 4-suwów.

Jednym z najbardziej cenionych produktów Meteor Piston są tłoki silnikowe do cylindrów nicasilowych. Fabryka Meteor proponuje również linię tłoków do zestawów sportowych:

  • Malossi,
  • Polini,
  • Pinasco,
  • Top Performances.

Firma posiada sieć dystrybucji swoich produktów w 60 krajach na całym świecie, a generalnym dystrybutorem w Polsce jest firma MOTOR-LAND w Warszawie.

By utrzymać wysoką pozycję na rynku produkty włoskiej firmy Meteor są cały czas udoskonalane, a proces ich produkcji ściśle kontrolowany. Tłoki Meteor do silników dwusuwowych wykonywane są metoda odlewania ze stopu aluminium o 18% zawartości krzemu.

Wysoka zawartość krzemu zapewnia znikomą rozszerzalność tłoka przy wysokich temperaturach dając gwarancję długiego i bezproblemowego działania tłoka w silniku, nawet w ciężkich warunkach. Odlewy tłoków są poddawane wygrzewaniu w wysokich temperaturach.

Sześćdziesięcioletnie Doświadczenie

W celu zmniejszenia tarcia oraz przedłużenia żywotności tłoka płaszcz tłoka w procesie produkcji jest napylany warstwą molibdenu. Pierścienie tłokowe pochodzą od japońskiego producenta, lub włoskiej firmy Caber.
Tłoki do pojazdów czterosuwowych wykonywane są metodą odlewania, a następnie odkuwania, ze stopu aluminium o 13% zawartości krzemu.

Tłoki do silników czterosuwowych są wygrzewane, na ich płaszcz napylana jest warstwa molibdenu oraz grafitu – pozwala to na zmniejszenie tarcia. W celu utwardzenia tłoki oraz sworznie tłokowe poddawane są procesowi anodyzowania. Pierścienie tłokowe w tych tłokach pochodzą z Japonii.